Najlepsze materace do spania

Czy materac to dobry wybór? Oczywiście! Dlaczego? Większość mebli do sypialni: łóżek, wersalek czy sof, jest produkowanych na przemysłową skalę, nie mamy więc możliwości dostosowania ich do naszych indywidualnych potrzeb. To raczej my musimy dopasować się do określonego modelu. Często bywa też tak, że mebel podoba się nam wizualnie, ale jest niewygodny - albo odwrotnie. Wśród dostępnych na rynku produktów ciężko wybrać łóżko czy wersalkę, która nie tylko będzie się nam podobać, pasować do reszty mebli czy wystroju pomieszczenia, a do tego będzie komfortowa w użytkowaniu. Właśnie dlatego materace do spania są coraz popularniejszym rozwiązaniem. Dobieramy je do swoich osobistych preferencji, dzięki czemu jakość naszego snu jest znacznie lepsza. Serdecznie zapraszamy do naszego sklepów, które mieszczą się w Poznaniu i Swarzędzu. Oferujemy najlepsze materace do spania, które wykonuje się najwyżej jakości surowców, przy użyciu zaawansowanej technologii. Są niezwykle wygodne w użytkowaniu.

Dlaczego sen jest tak ważny?

Od tego, jaki materac do spania wybierzemy, zależy jakość naszego snu. Sen natomiast jest bardzo ważny, potrzebujemy od 6 do 8 godzin snu w ciągu dnia. Co więcej, sen jest wręcz niezbędny do życia i prawidłowego przebiegu procesów psychicznych, szczególnie duże znaczenie ma dla układu nerwowego. Zbyt krótki sen negatywnie wpływa na pamięć i koncentrację. Uczeni dowiedli, że niewyspany mózg dosłownie się kurczy, a brak snu przez dłuższy czas powoduje szereg negatywnych efektów psychicznych i fizjologicznych, np.: zaburzenia nastroju, spowolnienie reakcji, spadek motywacji, spadek zdolności twórczego myślenia i umiejętności podejmowania złożonych decyzji. Jednak materac to nie tylko sen. To także relaks i wypoczynek. Właśnie dlatego polecamy najlepsze materace do spania, które znajdą Państwo w naszym sklepie M&K Foam Koło. Poznań zaprasza!

Czas na nową jakość snu!

Jak często budzisz się rano z bólem kręgosłupa, szyi albo pleców? A może budzisz się w nocy, żeby znaleźć odpowiednią i wygodną pozycję snu? W przypadku odpowiednio dobranego materaca nie będziesz miał już więcej takich problemów! Rano wstaniesz wypoczęty i rześki, ponieważ jakość Twojego snu znacznie się poprawi! Efekt jest wręcz gwarantowany! Nie czekaj, nie zwlekaj dłużej i już dziś przekonaj się o tym, jak bardzo sen może być przyjemny!

Pytania, na które warto sobie odpowiedzieć

Zanim wybierzemy się na zakupy, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Pierwsze z nich dotyczy naszych preferencji co do snu: czy wolimy spać na twardym czy miękkim podłożu?

Kolejne pytania dotyczą budowy naszego ciała. Ile ważymy? Ile waży nasz partner? Ile mamy wzrostu? Te trzy pytania będą ważne w przypadku gotowych materacy, które występują w typowych wymiarach: 80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200 200x200 cm. Na rynku dostępne są także materace do spania, które produkuje się na dowolny wymiar. Ta opcja sprawdza się szczególnie w przypadku wysokich osób, ponieważ materac musi być dłuższy o co najmniej 20 cm od naszego ciała. W ten sposób zapewnimy sobie optymalne warunki odpoczynku. W tym przypadku rozmiar ma znaczenie!

Materac pod lupą

Skoro już wiemy, że do spania najlepsze są materace, czas im się bliżej przyjrzeć. Podstawowe parametry, które musimy wziąć pod uwagę przy kupowaniu to: wymiary, sprężystości i twardość.

O wymiarach wspomnieliśmy już we wcześniejszym akapicie. Tutaj dodamy, że wymiar materaca określa się, podając jego: długość, szerokość i wysokość. Jeśli materac chcemy dopasować do stelaża, musimy go dokładnie wymierzyć. Standardowe wymiary to: 80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200, 200x200 cm. Niektóre firmy oferują również wykonanie materaca na zamówienie.

Istotny wpływ na komfort spania ma również wysokość materaca. Najlepsze materaca do spania to te najgrubsze. Standardowo mają one zazwyczaj do 25 cm wysokości, jeśli jednak zdecydujesz się np. na materac lateksowy, to pamiętaj, że nie powinien on mieć mniej niż 12 cm grubości. Dzięki temu komfort jego użytkowania znacznie wzrośnie.

Następnym ważnym parametrem jest sprężystość materaca. Sklep Salon firmowy M&K Foam Koło w Poznaniu oferuje szeroki wybór materacy o różnej sprężystości. Dobry materac to taki, który dopasowuje się do kształtów naszego ciała, dlatego musimy zwrócić szczególną uwagę na sprężystość punktową. Na czym ona polega? Dzięki niej na ciężar ciała reagują jedynie wybrane punkty materaca, a nie cała jego powierzchnia. W jaki sposób można to sprawdzić? Wystarczy prosty test: trzeba położyć się na brzuchu i oprzeć łokciami o materac. Jeśli zniekształceniu ulegną miejsca pod łokciami (plus niewielka powierzchnia wokół) to znaczy, że wybrany model odznacza się dobrą sprężystością punktową.

Sprężystość punktowa zależy w znacznej mierze od rodzaju materiału, jakim jest wypełniony materac. Najlepszymi parametrami w tym aspekcie odznaczają się materace z wypełnieniem:

 • lateksowym,

 • pianka termoelastyczna,

 • pianka wysokoplastyczna,

 • sprężyny kieszeniowe.

Sprężystością powierzchniową (w przypadku, kiedy cała powierzchnia materaca ugina się pod ciężarem ciała) cechują się materace do spania z wypełnieniem ze:

 • sprężyn kieszeniowych,

 • sprężyn bonelowych,

 • pianki poliuretanowej.

Dodatkowy wpływ na sprężystość ma każda warstwa (sprawia, że materac staje się bardziej twardy). Sprężystość punktowa zalecana jest szczególnie w przypadku osób z wadami lub urazami kręgosłupa.

Kupno materaca o dobrej sprężystości punktowej ma znaczenie szczególnie wtedy, kiedy kupujesz materac dla dwojga. Dzięki takiej sprężystości, nawet jeżeli jedna ze śpiących osób waży więcej, nie będzie to miało wpływu na komfort wypoczynku drugiej osoby (materac nie będzie się odkształcał na całej powierzchni).

Twardy czy miękki? Który będzie lepszy?

Najlepsze materace do spania nie są ani zbyt twarde, ani zbyt miękkie. Utarło się twierdzenie, że im twardszy materac, tym lepszy dla kręgosłupa. Jednak nie zawsze jest to prawda. Zbyt twardy materac sprawia, że krew w miejscach ucisku nie krąży swobodnie, natomiast mięśnie muszą cały czas pracować, żeby utrzymać odpowiednią linię kręgosłupa. Może to spowodować np. drętwienie palców u nóg, a przy dłuższym użytkowaniu nawet trwałe skrzywienie kręgosłupa. W takiej sytuacji nasz sen nie jest głęboki, a wypoczynek nie jest optymalny. Ten typ materaca odradzamy również osobom starszym i tym, którzy mają kłopoty z krążeniem.

Jeśli materac jest zbyt miękki, również komfort naszego snu nie będzie zbyt wysoki. Dlaczego? Mamy wtedy do czynienia z efektem "zapadania się" naszego ciała w materacu. Skutek jest taki, że mięśnie cały czas pracują, żeby otrzymać odpowiednią linię kręgosłupa, a to dodatkowy wysiłek. I tak jak w przypadku sprężystości, tak i na twardość mają wpływ dodane materiały. Kokos, pianka poliuretanowa oraz filc sprawiają, że materac jest twardszy, dla niektórych – zbyt twardy. Producenci zazwyczaj podają stopień twardości na opakowaniu materaca, natomiast w razie jakichkolwiek wątpliwości warto dopytać obsługę sklepu o niezbędne i ważne dla nas informacje.

Osobom, które borykają się z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa, zalecamy konsultację z ortopedą, który doradzi i wyjaśni, jaki typ materaca będzie najbardziej odpowiedni. Jest to tym bardziej istotne, gdyż właściwie dobrany materac potrafi nawet złagodzić pewne dolegliwości, a co najważniejsze - nie pogłębia wad postawy.

Wykwalifikowani pracownicy sklepu „Zdrowy sen” M&K Foam Koło w Poznaniu również chętnie służą pomocą i są do Państwa dyspozycji. Dzięki doświadczeniu wybiorą najbardziej optymalne rozwiązania.

Twardość materaca ma także ścisły związek z naszą wagą i wzrostem. Każdy z nas ma inną budowę, ale w przypadku twardości materaca istnieje pewna zasada: im większa waga, tym twardszy materac powinno się wybrać. Producenci zazwyczaj wyodrębniają twardość do 80 kg (H2) i powyżej 80 (H3) przy wzroście 150 – 170 cm. W przypadku osób wyższych te parametry ulegają zmianie.

W naszym sklepie w Poznaniu oraz Swarzędzu przygotowaliśmy ekspozycje z materacami, które są przeznaczone do tego, aby je wypróbować. Jeden z prostych i szybkich testów polega na tym, że kładziemy się na wznak na materacu, na plecach. Otwartą dłonią sprawdzamy, czy daje się ona łatwo wsunąć między materac a nasze ciało (w części lędźwiowej). Lekki opór wskazuje na właściwy wybór.

Strefy twardości - czy dla wszystkich odpowiednie?

Najlepsze materace do spania posiadają 1, 5 lub 7 stref twardości (odpowiada to ilości punktów ciężkości naszego ciała). Materace 5 i 7 strefowe strefowe są przeznaczone dla osób o określonym wzroście i określonej pozycji snu. Jeżeli na materacy mają spać dwie osoby w zupełnie innym wzroście to materac strefowy nie będzie dobrym wyborem.

Powiedz mi, jak śpisz - a powiem Ci, jaki materac wybrać!

Wybór materaca zależy także od tego, jaką pozycję przyjmujemy najczęściej podczas snu. Jeśli preferujemy spanie na boku – materac nie może być zbyt twardy, ponieważ musi elastycznie dopasować się do ciała. Gdy najczęściej śpimy na wznak lub na brzuchu, ciężar ciała rozkłada się bardziej równomiernie, więc możemy wybrać nieco twardszy materac. Natomiast jeśli często zmieniamy pozycję podczas snu – najlepsze będą materace do snu, które aktywnie dopasowują się do zmian.

Najważniejsze wnętrze

Osoby, które są na etapie kupna materaca często nie zdają sobie sprawy z tego, jak olbrzymi mają wybór. Materac należy kupować w kilku podstawowych etapach. Teraz przyszedł czas na podjęcie decyzji, na jaki rodzaj wkładu się zdecydować. Każdy typ materaca ma swoje unikalne właściwości, które postaramy się pokrótce przybliżyć. Jednocześnie musimy dodać, że materace różnych producentów znacząco różnią się pomiędzy sobą, pomimo tego, że są wykonane z tych samych lub bardzo podobnych surowców. Każdy producent ma swoje schematy tworzenia materacy.

Pierwsza kategoria to materace sprężynowe, najpopularniejsze i najbardziej znane. Wyróżniamy kilka rodzajów sprężyn, między innymi:

 • bonelowe,

 • kieszonkowe (inaczej kieszeniowe lub woreczkowe),

 • multipocket (dwa razy większa gęstość sprężyn niż w materacach kieszonkowych).

Materace sprężynowe bonelowe

Sprężyny bonelowe są coraz mniej popularne, ale jednak cały czas pozostają w ofercie wielu producentów, przede wszystkim ze względu na niską cenę. Jeszcze 10 lat temu mało kto słyszał o materacu wykonanym z czegoś innego, ale teraz sytuacja diametralnie się zmieniła. Sprężyny bonelowe są obłożone warstwą ochronną w postaci przekładki tapicerskiej (filcu) oraz dodatkowym wypełniaczem w postaci pianki (materace miękkie), kokosu (materace twardsze) lub innych wypełniaczy. W materacu na sprężynach bonellowych liczy się przede wszystkim liczba zwojów, która świadczy o sprężystości, twardości i trwałości materaca. Dzięki różnorodności wypełnień te materace będą dobrym wyborem dla osób, które preferują twardsze, jak i bardziej miękkie materace.

 

 

 

 

Materace sprężynowe kieszonkowe

Materac EstrellaMaterace tego typu posiadają duże mniejsze sprężyny w kształcie walca, które nie są połączone drutem, a cienkim woreczkiem wykonanym z tkaniny. Dzięki takiej budowie każda sprężyna pracuje osobno, dzięki czemu materac jest bardzo elastyczny i świetnie dopasowuje się do kształtu ciała. Należy pamiętać, że każda sprężyna to punkt podparcia, a im więcej punktów podparcia, tym materac jest wygodniejszy i zdrowszy. W podstawowych modelach materacy kieszonkowych występuje ok. 230 sprężyn na m2, w lepszych ok 500, a w materacach z najwyższej półki ok 1000 sprężyn na m2. Sprężyny mogą być obłożone:

 • pianką poliuretanową (najtańsza opcja),

 • pianką wysokoelastyczną,

 • lateksem,

 • pianką termoelastyczną,

 • włóknem kokosowym.

W ofercie naszego sklepu (Poznań oraz Swarzędz) wśród tego typu materacy oferujemy między innymi:

 • kieszonkowe,

 • multipocket,

 • na stelażu,

 • hotelowe,

 • do łóżek BOX.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z całością kompleksowej oferty. Wystarczy kliknąć w zdjęcie wybranego modelu albo jego nazwę, żeby poznać więcej szczegółów na temat produktu.

 

Materace piankowe

Materac MonacoTo grupa materacy, która na przestrzeni ostatnich lat zyskuje coraz więcej zwolenników. Dzieję się tak dlatego, że tego typu materace do spania są bardzo trwałe i niezwykle wygodne. W naszej ofercie dostępne są materace piankowe:

 • wysokoelastyczne,

 • termoelastyczne,

 • dziecięce,

 • szpitalne.

Materace termoelastyczne dostosowują się do temperatury ciała człowieka, a dokładniej: pod jej wpływem stają się bardziej plastyczne. Umożliwia to przyjęcie swobodnej pozycji ciała i optymalnej dla utrzymania prawidłowej linii kręgosłupa. Ten typ materacy stworzony jest z wyjątkowej pianki o doskonale dobranych parametrach. Świetnie współpracują z ludzkim ciałem, zapewniając jego kompleksową regenerację.

W materacach wysokoelastycznych zastosowano piankę, która jest porównywalna w działaniu do naturalnej gąbki morskiej. Jej zwarta struktura zapewnia wysoką sprężystość, elastyczność i wyjątkową odporność na odkształcenia. Pianka umożliwia także swobodny przepływ powietrza oraz odprowadzanie wilgoci nawet z wnętrza materaca. Materac wysokoelastyczny wyróżnia się także działaniem antybakteryjnym i antygrzybicznym, co tworzy przyjazny mikroklimat każdej nocy - jest to zatem idealne rozwiązanie dla alergików (o nich troszkę więcej napiszemy w kolejnych częściach poradnika). Warto podkreślić, że materace są całkowicie bezpieczne dla środowiska (nie zawierają freonu).

Materace lateksowe

Materac DualMaterace lateksowe stają się coraz bardziej popularnym rodzajem materacy do spania. Są one niezwykle trwałe i odporne na odkształcenia. Lateks często jest mylony ze zwykłą pianką co jest kategorycznym błędem. Lateks powstaje na skutek zwulkanizowania mleczka kauczukowego. Podczas produkcji tego typu materacy kauczuk jest mieszany z syntetycznym lateksem. Im więcej naturalnego kauczuku w materacu, tym jest on wygodniejszy i bardziej trwały, ale też i droższy. Lateks jest materiałem trwałym, elastycznym, nie odkształcającym się z biegiem czasu. Materace wykonane z lateksu idealne nadają się do zastosowania ze stelażami regulowanymi manualnie lub elektrycznie.

Jak można łatwo zauważyć, materace są idealnym rozwiązaniem nie tylko do domu, ale i hotelu czy szpitala. Wysoka jakość wykonania, duża wytrzymałość oraz komfort użytkowania to cechy, które doceniło już wielu zadowolonych Klientów.

 

 

 

 

Dla wymagających

Materac Medivis TalalayJeśli interesują Cię rozwiązania wyłącznie z najwyższej półki - polecamy najlepsze materace do spania z kolekcji Talalay, które wyprodukowane są z najwyższej jakości materiałów, przy użyciu najnowocześniejszych technologii. To najbardziej luksusowe materace dostępne na polskim rynku. Użyty do produkcji lateks talalay jest nie tylko niezwykle wygodny i komfortowy, ale i najbardziej wytrzymały. To jakość, która się opłaca!

 

 

 

 

 

 Akcja Regeneracja!

Materac do spania to także idealne rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie. Kolekcja TRI4 została zaprojektowana specjalnie z myślą o sportowcach. Produkty wspomagają proces odzyskiwania sił po intensywnym wysiłku. Najnowsza technologia i innowacyjne rozwiązania pozwoliły osiągnąć specyficzne właściwości. Odpowiednie połączenie:

 • sprężyn Punktoflex,

 • pianki LXI,

 • lateksu,

 • i specjalistycznych tkanin

podkreśliło najlepsze właściwości tych materiałów i dało w efekcie produkt mogący sprostać najbardziej wyrafinowanym potrzebom użytkowników. Bo sport i sen to zdrowie!

I dla dużych, i dla małych

Materac AmelkaMaterace są świetnym rozwiązaniem dla małych dzieci. Dlaczego?

 • wkład materaców pozwala szybko odprowadzić wilgoć,

 • materiały, z którego są wykonane materace, wykazują właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne,

 • materace zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza.

Jest to zatem bardzo zdrowy wybór dla dzieci. Materace są również niezwykle praktyczne. Dzięki zdejmowanym pokrowcom dbanie o ich czystość jest szybkie i łatwe - nie straszne im dziecięce zabawy. Materace są również całkowicie bezpieczne w użytkowaniu - rama poprowadzona wzdłuż krawędzi pozwala uniknąć zwichnięcia stopy maluszka, który stoi na krawędzi łóżka.

 

 

Dla Ciebie i Twojego Partnera

Materac Adam i Ewa KieszonkowyJeden materac czy dwa? To pytanie zadaje sobie wiele par. Odpowiadamy: jeden. Materace damsko-męskie uwzględniają indywidualne potrzeby dwóch osób, które różnią się budową ciała, wagą oraz preferencjami związanymi z twardością materaca. Jak to możliwe? Te najlepsze materace do spania dla par mają dwa stopnie twardości: twardszy dla mężczyzny, bardziej miękki dla kobiety. Nasz sklep oferuje także specjalną przekładkę Adam i Ewa, która jest wykonana z najwyższej jakości pianki. Koniec z dylematami, jaki materac wybrać i kto ma pójść na kompromis! Gwarantujemy pełną satysfakcję obu stron!

 

 

 

 

 

 

 

A co z higieną? Czy materace można prać?

Materacy nie można prać, ale można je czyścić w inny sposób: szczotką lub wilgotną szmatką. Bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku małych dzieci, są zdejmowane pokrowce, które najczęściej można prać w pralce albo ręcznie (producent na metce podaje wszelkie istotne informacje dotyczące prawidłowej eksploatacji). Bardzo praktyczne są pokrowce zasuwane za zamek błyskawiczny. Na rynku dostępnych jest wiele modeli pokrowców, które różnią się między sobą składem tkaniny i rodzajem pikowania. Są one zazwyczaj odporne na zabrudzenia, ścieranie czy wsiąkanie wody. W celu dodatkowej ochrony przed zabrudzeniami można dokupić np. maty ochronne albo cienkie materace nawierzchniowe, które nadają się do prania w pralce.

Alergia na materac?

Czy osoby z alergią muszą zrezygnować ze spania na materacu? Ależ skąd! Wystarczy dobrać odpowiedni pokrowiec. Dla osób, które są uczulone na kurz, najlepsze będą te z niepylących tkanin, czyli np. z włókien sztucznych albo bawełny o gęstym splocie. To znacznie utrudnia rozwój roztoczy. Najlepiej też wybierać te produkty, które można prać w gorącej wodzie. W naszym sklepie dostępne są również specjalne przekładki antyalergiczne.

A jakie wypełnienie posiadają najlepsze materace do spania dla alergików? Wkład lateksowy albo piankowy, ponieważ oba te typy świetnie przepuszczają powietrze oraz wilgoć, co skutecznie hamuje rozwój mikroorganizmów.

Stelaż czy podłoga?

Podłoga może nie być najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Materac, który nie jest wentylowany od spodu, źle odprowadza wilgoć, a wtedy staje się pożywką dla różnego rodzaju bakterii i grzybów. Jeśli jednak bardzo zależy nam na położeniu materaca na podłodze - podłóżmy stelaż z listwami sprężynującymi, który zapewni mini obieg powietrza i pozytywnie wpłynie na elastyczność materaca oraz jego trwałość.

Na rynku dostępnych jest kilka modeli stelaży:

 • tradycyjny stelaż szczebelkowy, zwijany na taśmie - nie polecamy ego typu stelaża

 • stelaż z osadzonymi w ramie sprężynującymi listwami - „współpracuje” z materacem, który odgina się pod wpływem ciężaru ciała, tego typu stelaż będzie odpowiedni do większości materacy

W przypadku drugiego rodzaju produktów w wielu modelach możliwa jest wymiana listew oraz regulacja ich wysokości. Największy komfort użytkowania zapewniają stelaże regulowane (manualnie lub elektrycznie).

Materace do stelażu wymagają jedynie zakupu odpowiednich nóżek. Wkład wykorzystany przy tego rodzaju materacy jest rozmaity, od sprężyn woreczkowych po bonelowe. Wypełnienie jest natomiast w tym przypadku dodatkowo wzmocnione od spodu, najczęściej siatką tapicerską lub pianką poliuretanową. Dostępne na rynku produkty są różnej wysokości oraz o zróżnicowanych parametrach. Każdy model posiada minimum dwuletnią gwarancję.

Dla tych, którzy wolą klasyczne rozwiązania

Jeśli nie do końca przekonują Cię materace na stelażu - wybierz łóżko. Do wyboru masz łóżka drewniane, tapicerowane i multisystem BOX. W przypadku pierwszego typu na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tych mebli, np. bukowe lub dębowe. Łóżka tapicerowane charakteryzują się wysoką jakością wykonania i dbałością o każdy detal. Idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach o nowoczesnym designie, jak i w pokojach utrzymanych w tradycyjnym, klasycznym stylu. Korpusy multisystem są natomiast praktycznym rozwiązaniem w przypadku małych sypialni, gdzie każdy centymetr ma znaczenie. Podstawa korpusu jest przystosowana do zamontowania zagłówka, ale może również być złożona jako samodzielne łóżko. Niezależnie od tego, jaki rodzaj łóżka wybierzesz, możesz być pewny, że znajdziesz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb, wymagań, indywidualnych preferencji oraz wystroju Twoich wnętrz - producenci zadbali o szeroki wybór swoich produktów.

Czas na dodatki

Łóżka, szafki, kołdry i poduszki to tylko niektóre z dostępnych akcesoriów do materacy. Wygląd materaca nie musi być nudny. Coraz więcej z nich wyróżnia sie oryginalnym designem. Jeśli zdecydujemy się na materac, warto dokupić wyprofilowane albo termoelastyczne poduszki, po to, aby komfort snu był jeszcze większy. W naszym sklepie M&K Foam Koło w Poznaniu dostępne są także poduszki zaprojektowane z najwyżej jakości naturalnego lateksu, wykonanego w technologii Talalay. Na materacu, podobnie jak i na poduszkach, nie warto oszczędzać - wybór tych produktów należy raczej potraktować jako inwestycję w swoje zdrowie oraz poprawę jakości życia.

I jeszcze kilka słów na temat snu

Podajemy kilka wskazówek, które pozytywnie wpłyną na jakość snu:

 • zrelaksuj się przed zaśnięciem,

 • dbaj o ciszę, wygodę oraz ciemność w Twojej sypialni,

 • unikaj wpatrywania się w jasne ekrany monitorów i telewizorów na 2-3 godziny przed snem,

 • ogranicz nikotynę, alkohol i kofeinę,

 • odżywiaj się regularnie,

 • dbaj o aktywność fizyczną,

 • unikaj drzemek w ciągu dnia.

Bardzo ważna dla komfortu i zdrowia jest także temperatura powietrza w sypialni. Najlepiej, jeśli jest ona nieco niższa niż w pozostałych pomieszczeniach i wynosi między 17 a 19 stopni Celsjusza. Należy także pamiętać o regularnym wietrzeniu i utrzymywaniu odpowiedniego poziomu wilgotności powietrza w pokoju. Jest to ważne szczególnie w okresie zimowym (kiedy na co dzień działają kaloryfery). Może nam w tym pomóc specjalny nawilżacz albo mokry ręcznik położony na grzejniku.

Postaw na najlepszych!

Mamy nadzieję, że ten poradnik ułatwi Państwu dokonanie właściwego wyboru. W przypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości - pozostajemy do Państwa dyspozycji. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej Hurtowni w Swarzędzu oraz Sklepu Firmowego Koło w Poznaniu. Wszelkie szczegóły teleadresowe znajdą Państwo w zakładce Kontakt.

Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z całością bogatej i kompleksowej oferty. Jesteśmy pewni, że sprostamy oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób, ponieważ stawiamy na najwyższej jakości produkty, w których zastosowano najnowocześniejsze technologie i innowacyjne rozwiązania.